بازدید: 3590 بازدید
دانلود نرم افزار SADP TOOL

نرم افزار SADP

برای جستجوی تمام دستگاه های آنلاین در یک LAN پشتیبانی می کند و مدل ، آدرس IP ، شماره پورت ، شماره سریال دستگاه ، سابنت ماسک شبکه ، آدرس MAC ، نسخه نرم افزاری ، نسخه DSP را در مورد دستگاه نشان می دهد. همچنین برای تغییر IP ، Mask IP و از سرگیری رمزعبور پیش فرض با وارد کردن کد ایمن پشتیبانی می کند.‏

sadp tool
sadp tool

 

 

معرفی برنامه SADP

ابزار SADP (جستجو دستگاه فعال پروتکل ) دستگاه های Hikvision (DVR ، NVR ، دوربین IP) را در شبکه محلی تشخیص داده و فعال سازی دستگاه و تنظیمات اصلی شبکه یک یا چند دستگاه را به طور همزمان تسهیل می کند.

SADP چهار روش برای تنظیم مجدد یک رمز عبور فراموش شده از جمله حالت GUID تازه اضافه شده و حالت سؤال امنیتی فراهم می کند. SADP ابزاری عالی برای فعال سازی و عیب یابی دستگاه های شبکه Hikvision است.

ویژگی های نرم افزار SADP

 1. SADP یک ابزار نرم افزاری اساسی برای یافتن دستگاه های Hikvision در شبکه شما است.
 2. این شبکه شما را اسکن می‌کند و دستگاه‌ها را با آدرس MAC جستجو می‌کند – همه تولیدکنندگان یک قرارداد آدرس MAC دارند که می‌توانند آن را به عنوان متعلق به خودشان تشخیص دهند.
 3. جدولی را تولید می کند که آن دستگاه ها را نشان می دهد.
 4. یک دستگاه در هر ردیف در آن جدول.
 5. اگر کادر سمت چپ ردیف را برای هر دستگاهی علامت بزنید، در سمت راست تنظیمات مربوط به آن دستگاه پر می‌شود – می‌توانید آنها را در آنجا ویرایش کنید.
 6. این به شما این امکان را می دهد که در آن ردیف اطلاعات زیادی در مورد دستگاه مشاهده کنید، مانند شماره سریال کامل، نسخه فعلی سیستم عامل، آدرس های IP و غیره.
 7. به‌طور پیش‌فرض SADP در یک نمای پاپ‌آپ کوچک باز می‌شود – برای مشاهده تمام اطلاعات بدون پیمایش جانبی، باید آن را به اندازه تمام صفحه بزرگ کنید.
 8. این به شما امکان می دهد برای دستگاه های هایک ویژن خود رمز عبور را فعال و تنظیم کنید.
 9. این به شما امکان می دهد آدرس IP روتر خود را وارد کنید تا دستگاه شما بتواند به شبکه بپیوندد (Hikvision به روتر شما به عنوان “دروازه” اشاره می کند).
 10. این به شما امکان می دهد از DHCP برای دادن یک آدرس IP معتبر به دستگاه هایک ویژن خود استفاده کنید یا یک آدرس IP ثابت به انتخاب خود تنظیم کنید.
 11. اگر نیاز به بازنشانی رمز عبور دستگاه هایک ویژن دارید که دکمه بازنشانی فیزیکی ندارد، باید از ویژگی «رمز عبور فراموش شده» SADP برای صادر کردن فایلی که به تامین کننده خود ارسال می کنید استفاده کنید. آنها به نوبه خود این را به پشتیبانی فنی هایک ویژن ارسال می کنند و یک فایل بازنشانی رمز عبور را برای شما دریافت می کنند تا از طریق SADP وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که هنگام انجام این کار – دستگاه شما باید از ابتدا تا تکمیل روشن بماند.
 12. دوربین‌هایی که مستقیماً به NVR شما متصل هستند را نشان نمی‌دهد – فقط دستگاه‌هایی که در همان شبکه رایانه شخصی شما (در همان محدوده دامنه) هستند.

کاربرد نرم افزار SADP بازیابی رمز عبور فراموش شده!

اگر رمز عبور دوربین IP Hikvision (یا NVR، DVR) خود را گم یا فراموش کرده اید، این نرم افزار حتما مورد نیاز شما است بدین شکل که با توجه به سری ساخت دستگاه شما دو راه برای ریست است.

 • روش اول Security Code

نرم افزار SADP Tool را نصب کنید و سپس دستگاه را به شبکه کامپیوتری که در آن نرم افزار را نصب کردید متصل کنید. نرم افزار SADP Tool را اجرا کنید پس از آنکه نرم افزار دستگاه های موجود را در شبکه شناسایی کرد، دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه “Forget Password” را بزنید. در تصویر زیر می توانید مراحل کار را ببینید.

sadp tool
sadp tool

برای بدست آوردن Security Code باید سریال دستگاه که در نرم افزار SADP نمایش داده شده را برای ما ارسال کنید تا برایتان Security Code ارسال کنیم، مراحل ریست پسورد دستگاه هایک ویژن را میتوانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید.

 • روش دوم فایل XML

هایک ویژن برای دستگاه و دوربین های تولید شده از سال 2017 الگوریتم بازیابی رمز عبور خود را تغییر داده است و برای ریست پسورد باید یک فایل XML را باری ما ارسال کنید تا ما برای شما رمز ارسال کنیم .

نکته : در این روش از زمان ارسال فایل XML تا زمان دریافت رمز دستگاه یا دوربین نباید خاموش شود زیرا در این صورت کد های موجود در فایل XML تغییر می کند.

در ادامه با نحوی ریست پسورد هایکویژن به صورت ویدیویی آشنا خواهید شد .

کدهای خطای SADP

گاهی اوقات هنگام نصب یا استفاده از ابزار SADP، ممکن است کدهای خطای مختلفی دریافت کنید که مانع از دسترسی ابزار به دستگاه ها می شود. برای اینکه بدانید این خطاها به چه معنا هستند و چگونه آنها را برطرف کنید، جدول کدهای خطای SADP را بررسی کنید .

خطای SADP کد خطا معنی
SADP_NOERROR 0 بدون خطا
SADP_ALLOC_RESOURCE_ERROR 2001 خطای تخصیص منابع
SADP_NOT_START_ERROR 2002 SADP شروع نشده است
SADP_NO_ADAPTER_ERROR 2003 NIC وجود ندارد
SADP_GET_ADAPTER_FAIL_ERROR 2004 دریافت اطلاعات NIC ناموفق بود
SADP_PARAMETER_ERROR 2005 خطای پارامتر
SADP_OPEN_ADAPTER_FAIL_ERROR 2006 NIC باز نشد
SADP_SEND_PACKET_FAIL_ERROR 2007 ارسال بسته انجام نشد
SADP_SYSTEM_CALL_ERROR 2008 دریافت رابط سیستم ناموفق بود
SADP_DENY_ERROR 2009 دستگاه از پردازش امتناع می ورزد
SADP_NPF_INSTALL_FAILED 2010 نصب NPF ناموفق بود
SADP_TIME_OUT 2011 پایان زمان دستگاه
SADP_CREATE_SOCKET_ERROR 2012 ایجاد سوکت ناموفق بود

 

منبع:

ادامه مطلب

دانلود دانلود نرم افزار SADP TOOI